Aktuality

NOVINKY Z OBLASTI EKONOMIKY _ SLOVENSKO, POĽSKO, apríl 2019

Zaujímavé aktuálne informácie z ekonomickej oblasti. Zdroj: Veľvyslanectvo Poľskej republiky v Bratislave
Apríl 2019 Tlačová informácia - ekonomika

UDELENIE ČESTNÉHO UZNANIA RIG KATOWICE ZA DLHODUBU SPOLUPRÁCU

12.3.2019 Slovenská obchodná a priemyselná komora udelila ,,Čestné uznanie,, pánovi Tadeuszovi Donocikovi, honorárnemu predsedovi Regionálnej hospodárskej komory Katowice, za dlhodobý rozvoj vzájomných vzťahov a stabilnú spoluprácu. RIG Katowice mnoho rokov spolupracuje s SOPK a Slovensko-poľskou obchodnou komorou pri rozvoji nových obchodných vzťahov medzi podnikateľmi.

SK ROUTE 66 ... CESTA, KTORÁ SPÁJA...

Projekt SK Route 66 - príležitosť pre rozvoj našich krajov, miest a obcí.
Prečítajte si zaujímavý článok Prezidenta Slovenskej asociácie Route 66 Dr. Juraja Smrečana o slovenskej a európskej Route 66.
SK Route 66 Cesta, ktorá spája...

Príbeh úspešnej slovenskej firmy GreenWay Infrastructure s.r.o. a súčasný rozvoj na poľskom trhu

Spoločnosť GreenWay Polska Sp.z o.o. so sídlom v meste Gdynia, začala svoju činnosť na poľskom trhu v roku 2016. Za veľmi krátku dobu sa stala významným prevádzkovateľom siete nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá v tomto teritóriu. Začiatkom októbra 2018 prevádzkovala 73 rýchlonabíjacích staníc, čo je viac než päťdesiat percentný podiel v rámci celého Poľska. Okrem budovania vlastnej siete sa spoločnosti darí  rozširovať spoluprácu s partnermi, ktorí už majú nabíjacie stanice vybudované, napríklad spoločnosť IKEA. Rozširovanie siete a nárast aktívnych klientov vedie k neustálemu rastu počtu nabíjaní. V zvyšovaní kvality služieb a počtu nabíjacích staníc GreenWay Polska pokračuje aj v roku 2019. 12. marca 2019 udelila Slovensko-poľská obchodná komora ocenenie tejto spoločnosti za mimoriadne úspešný štart v podnikaní a kontinuálny rast na poľskom trhu. Viac o spoločnosti sa dozviete na www.greenway.sk


NOVINKY Z OBLASTI EKONOMIKY _ SLOVENSKO, POĽSKO, február 2019

Zaujímavé aktuálne informácie z ekonomickej oblasti. Zdroj: Veľvyslanectvo Poľskej republiky v Bratislave
Február 2019 Tlačová informácia - ekonomika

KALENDÁR VEĽTRHOV 2019 V KRAKOVE

Pozrite si prezentáciu EXPOKRAKOW  Prezentácia veľtrhov Krakov
Prehľad veľtrhov v poľskom Krakove na rok 2019.   PROGRAM Veltrhov Krakov 2019

NOVINKY Z OBLASTI EKONOMIKY _ SLOVENSKO, POĽSKO, január 2019

Zaujímavé aktuálne informácie z ekonomickej oblasti. Zdroj: Veľvyslanectvo Poľskej republiky v Bratislave
Január 2019 Tlačová informácia - ekonomika

XXVII. LAURY KATOVICE - Odovzdávanie ocenení

Dňa 19.1.2019 sa v poľských Katoviciach konalo oceňovanie významných osobností nielen z Poľska, ale aj zo zahraničia. Za rok 2018 bol Zlatou Laurou ocenený aj predseda Slovensko-poľskej obchodnej komory Stanislav Kučírek. Ocenenie je vyjadrením uznania prace a prínosu Slovensko-poľskej obchodnej komory k rozvíjaniu hospodárskych vzťahov medzi Slovenskom a Poľskom.

PLÁN AKTIVÍT SPOK 2019

V prílohe si Vám dovoľujeme predstaviť Plán aktivít SPOK 2019 . V prípade záujmu o akúkoľvek spoluprácu nás neváhajte kontaktovať. Mnoho aktivít vzniká počas roka nad rámec plánu, preto sú podnety od Vás vítané.